11/08/2013

Simply baked potatoes | Elma dilim patates



Biranın yanında gidecek çabuk, basit ve lezzetli bir yiyecek mi arıyorsun? Bugün, fantezi yiyecekleri unut. Eğer uzun süre aperatif yiyecek için beklemek istemiyorsan ve biranı çoktan açtıysan, fırınlanmış patates senin için muhteşem bir çözüm.

Looking for a perfect, fast and simple snack for a beer? Today just forget about fancy food. Simply baked potatos is a great solution when you have already opened your beer and you don't want to wait long for a snack. 


Malzemeler:

  • patates (tercihen küçük boyda olanlar, kabuğunu soymak mecburiyetinde değilsin)
  • beğendiğin baharatlar (ben pulbiber, tuz, karabiber kullandım)
  • zeytin yağı

Ingredients:


  • Potates (preferably small ones, that you don't have to peel)
  • Spices you like (I used chilli pepper, salt, black papper, 
  • Olive oil

Hazırlanışı:

Patatesleri yıka ve elma dilim şeklinde kes. 10 dakika içi su dolu tencerede kaynat (bu aşamayı atlayabilirsin fakat sonra fırında patatesi 20 dakika fazla pişirmen gerekli) Haşlanmış patatesi baharatlar ile karıştır ve zeytin yağı ekle. 180 derece sıcaklığa ayarlanmış fırında 20 dakika patatesleri pişir.  Ketçap, salsa sosu yada sade şekilde servis edebilirsin. Güzel gözükmüyorlar mı? Elbette güzeller, bazen basit fikirler en iyiler olabilir.


Preparation:

Wash patatoes and cut them into apple-like- pieces. Boil for 10 minutes (you can skip this step, but then you need to bake them in the oven 20 min more). Pre-boiled potatos mix with spices and decent portion of olive oil. Bake 20 min in the oven (180 degrees hot). You can serve it with ketchup, salsa sauce or just like this: aren't they beautiful? Yep, the simplest ideas are sometimes the best ones. 











Like Raki'N'Fish on Facebook

Follow on Twitter

Follow on Pinterest

Follow on Bloglovin'



No comments:

Post a Comment